FANDOM


Strona zawiera ewentualne spoilery! Czytasz na własną odpowiedzialność!

Znajdziesz tu informacje na temat większości postaci występujących w Legendzie Ahihiro

Drużyna AvataraEdytuj

Team Avatar - Akihiro

Akihiro - Sierota, mag ziemi urodzony na południowym obszarze pustynnym w Halmie. Syn Akamy oraz Victora. 

Mellar - Mag plemienia wody, zaangażowany w misję poszukiwania nowego avatara. Jest nieco zdystansowany i przytłumiony w chwili zagrożenia. Normalnie jest jednak pogodny i współczujący jak większość osób z jego narodu i za przyjaciela wskoczy nawet w ogień.

Aoki - Mag plemienia ognia, zaangażowana w misję poszukiwania nowego avatara. Uparcie dąży do wyznaczonych celów. Stanowcza, poważna i traktująca swoją misję z należytą rangą. Trochę dominująca osobowość. Jednak gdy pozna się ją bliżej okazuje się być łagodna. Okazuje się być zaginioną siostrą Akihiro. 

Rohan - Najmłodszy syn Tenzina. Posiada niesamowity, wrodzony talent do magii powietrza. Ze względu na brak doświadczenia i chęc poznania świata podobnie jak u Akihiro postanawia ruszyć w świat. Dołącza niec póżniej do poszukiwań avatara.

Poro - Młody i zwinny bizon, którym podróżowali Mellar i Aoki w stronę południowych pustyń.

Triada WushunEdytuj

Wushun - Mag piasku. Narowisty przywódca bandyckiej szajki pustynnej. Niezwykle pewny siebie strzelec i osiłek. Potrafi jedną ręką powalić dorosłego osobnika. Podczas walki traci zdrowy rozsądek co doprowadza do wielu bolesnych sytuacji. Pragnie zachować szacunek w swoim gangu oraz jak się okazuje zabić Akihiro, który może stać się dla niego zagrożeniem. Tytuł ten był noszony przez nieznanego człowieka oraz póżniej syna

Kai Lee - Mag kryształu. Kobieta równie okrutna co jej partner, jednak potrafiąca zachować zimny dystans. Ma ona swoje ukryte cele i ambicje wykraczające poza kanon i działalność triady. Sama jak się okazuje jest uwodzicielska i zakłamana. W trakcie legendy dowiadujemy się o jej prawdziwym celu.

Zot - Jeden z braci z słynnego duetu Ratzon. Jest typowym pijakiem, szemranym typem oraz osiłkiem. Podchodzi on z szacunkiem do brata jak i samej Triady. Uwielbia walczyć na pięści i ciskać łańcuchami. Jest bratem, który słynie bardziej z siły niż inteligencji.

Ran - Jeden z braci z słynnego duetu Ratzon. Jest typowym pijakiem, szemranym typem oraz osiłkiem. Podchodzi on z szacunkiem do brata jak i samej Triady. Uwielbia tradycyjne łuki. Jest bratem, który słynie bardziej z inteligencji niż sile.

Baku - Mechanik i jeden z starszych członków Triady. Ma zwyczaj by dużo wypić i jest typem swobodnego staruszka. Zaprzyjaźnił się z Akihiro kiedy ten dołączył do Triady i wspomagał go we wszelkich problemach. Z reguły mówi to co mu ślina na język przyniesie, błyska jednak mądrością. Okazuje się, że był przewoźnikiem który ocalił Akihiro a także członek Porządku Lotosu (Białego Lotosu).

Członkowie Triady - Większa grupa lojalnych i podwładnych Wushuna, którzy wykonują zlecenia zarówno jego jak i Kai-Lee. Hałaśliwi, niezbyt mądrzy jednak skuteczni w przebiegłych napadach i innych przestępczych akcjach.

Czerwony LotosEdytuj

Zaheer - 

Shing "Dracon" -

Zhou -

Huan Ming -

Piao Ming -

Nomadzi PowietrzaEdytuj

Tenzin - Syn avatara Aanga oraz Katary. Dawny przywódca nomadów powietrza. Obecnie pogrążony w głębokiej rozpaczy. Zrezygnował ze swego stanowiska ze względu na nieuleczalna chorobę. Jego ostatnim pragnieniem było by jego dzieci były szczęśliwe oraz by Jinora kontynuowała misję, służenia avatarovi.

Jinora - Córka Tenzina, obecnie głowa nomadów powietrza. Najstarsza z rodzeństwa oraz najbardziej złączona z duchową energią. Bardzo dobroduszna i dbająca o członków rodziny. Przywódczyni jednej z świątyń powietrza.

Ikki - Młodsza siostra Jinory, a zarazem starsza siostra Meelo i Rohana. Często pomijana i niezauważana przez rodzeństwo. Obecnie obejmuje opieką jedną z świątyń powietrza.

Meelo - Trzeci najmłodszy i pierwszy syn Tenzina oraz Pemy jak i młodszy brat Ikk i Jinory i starszy brat Rohana. Jest niezwykle żywołowy  wszechobecny. Zazwyczaj nieżle wygadany i pewny siebie.

Rohan - Więcej nformacji wyżej w nagłówku Drużyna Avatara ^

Naród OgniaEdytuj

Iroh - Władca Narodu Ognia

Kraj MetaluEdytuj

Suyin Beifong

Wing Beifong

Wei Beifong

Baatar Junior Beifong

Królestwo ZiemiiEdytuj

Shugo - 

Cheng -

Jiang - 

Fenrir -


Północne plemię wodyEdytuj

Desna - 

Eska -

Zhang Liang

Li Dian

Yue Jin


Rody PustynneEdytuj

Victor - Ojciec Akihiro oraz Aoki. Młody wynalazca jak i działacz społecznościowy na rzecz ratowania środowiska jak i dobra ludzi.

Akama - Matka Akihiro oraz Aoki. Działaczka społecznościowa na rzecz ratowania środowiska jak i dobra ludzi. Nie - mag, pochodząca z Narodu Ognia. Wyruszyła jednak do Narodu Ziemii gdzie poznała i zamieszkała z Victorem. Po śmierci męża wraca do swojej ojczyzny wraz z Aoki.

Generał Jen-Wo - Członek jak i główny kapitan Pustynnej Gwardii. Zabawny, ale zarazem odpowiedzialny człowiek. Słynie ze swej nieposzlakowanej opinii oraz niezłomnemu przeczuciu, które nigdy go nie myli. Od lat starał się zwalczyć rozszerzającą się przestępczość na terenie Pustynnych Rodów.

Sulejman Ashar -

Hakim Ashar - 

Mehn - 


Zjednoczona RepublikaEdytuj

Ryuzen - Obecnie panujący prezydent w mieście Republiki.


Inne PostacieEdytuj

Korra - Poprzednia avatar, która zginęła podczas jednej z misji w Narodzie Ognia. Była znana ze swego daru jako avatar. Żywiołowa dziewczyna, która nigdy nie bała się podjąć ryzyka.


ZwierzętaEdytuj

Latające bizony - Masywne zwierzęta wyglądem przypominające wielkie bobry z głową żubra. Posiadają charakterystyczne paski, symbole magów powietrza. Z reguły pokryte białą bądź też szarą sierścią. Są roślinożercami i są jedynymi ssakami potrafiącymi latać.

  • Poro - Bizon należący do Rohana i członek zespołu Avatara.

Ogniste Salamandry - Duże i agresywne istotki mieszkające na pustyni i potrafiące zionąć ogniem. Zazwyczaj aktywne wieczorami, kiedy to wypełzają z swoich nor. Posiadają masywne szpony i wyglądem przypominają nasze salamandry. Wyróżniają je bordowa te plamy oraz szkarłatny kołnierz, który rozkrwawiają w razie zagrożeń.


Galeria postaciEdytuj